Keď Fico šetrí tisíce a štát prichádza o milióny

Autor: Karol Galek | 18.6.2016 o 15:33 | (upravené 18.6.2016 o 15:39) Karma článku: 11,90 | Prečítané:  12931x

Dnešné sobotné dialógy postavili asi nejedného poslucháča zo stoličky. Zvíjajúci sa, a všetkými smermi kopajúci Robert Fico odhalil svoju reálnu formu, v ktorej sa nachádza. Zdochýnajúci kôň by bol v porovnaní s ním šampión.

Okrem síl, mu evidentne došli už aj argumenty. Novinárom  aj opozícií podhodil naozaj obrovské sústo na trhanie. Osobne sa však povenujem iba dvom momentom.

Tým prvým je jeho obhajoba prenájmu bytu v komplexe, kde mu „domovníka“ robí daňový podvodník. Celé to postavil na tom, že ako predseda vlády má nárok na štátom zabezpečené bývanie, ktorého sa však v záujme šetrenia verejných financií vzdal. Namiesto toho radšej platí 2.850 eur mesačne Baštrnákovi zo svojho. A to aj napriek tomu, že tento výdavok predstavuje viac ako 60% z jeho oficiálneho príjmu! V ponímaní Roberta Fica sa vďaka tomuto jeho veľkodušnému gestu ľudia nemajú nárok pýtať, kde vlastne býva a prečo kryje miliónové podvody svojho nájomcu. Nebolo by však pre Slovensko lacnejšie, pokiaľ by sme mu tých pár tisíc eur na to bývanie predsa len prispeli?

Druhým momentom bolo tvrdenie, že tie podvody s vratkami DPH sa predsa stali za Radičovej vlády. Ibaže v prípade podvodu či zločinu nie je dôležité, kedy sa stal a ani kedy ho odhalili, ale kedy ho vyšetria. Až bránenie vo vyšetrovaní a zametanie pod koberec robí z politikov spoluzodpovedných.

Či je za kopancami Roberta Fica aj niečo viac ako len únava a frustrácia, sa dozvieme zrejme už čoskoro. Možno už v pondelok o 17-tej pred komplexom Bonaparte. A na záver iba jedno nádejné ústavné pripomenutie - ak demisiu podá predseda vlády, demisiu podá celá vláda (Čl. 116 ods. 5 ústavného zákona č. 460/1992 Zb. ústava Slovenskej republiky).

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?