Prekvapujúco jednoduchý návod, ako vyhnať Fica zo Slovenských elektrární

Autor: Karol Galek | 10.12.2014 o 14:14 | Karma článku: 12,76 | Prečítané:  5814x

Keď sa minulý týždeň Robert Fico rozhodol zrušiť nájomnú zmluvu so Slovenskými elektrárňami na prevádzkovanie Gabčíkova, hneď sa objavilo niekoľko teórií, prečo k tomu došlo.

LEN NECH ICH NIKTO NECHCE
Okrem chabo zdôvodnenej a pred arbitrážnym súdom prakticky neobhájiteľnej oficiálnej verzie o neposkytovaní informácií, ako aj chýbajúcom pláne rekonštrukčných prác je tou najpravdepodobnejšou opäť iba snaha o zníženie hodnoty Slovenských elektrární. Enel tak po policajnej razii, kontrole NKÚ a teraz jednostranne vypovedanej zmluve bude za svoj podiel v SE môcť od záujemcov očakávať v ponukách opäť o čosi menej. Otázkou tak iba ostáva - koho dres Robert Fico oblieka?

PREDSA ICH LEN NIEKTO CHCE
Záujemcov je údajne viac ako šesť, pričom niektorí ako ČEZ, či Slovnaft svoj záujem už aj verejne deklarovali. V pozadí je však stále aj Ficov trójsky kôň EPH vo vlastníctve J&T a Daniela Křetinského. Práve EPH sa v tomto roku pokútnym spôsobom dostala k zlatým vajciam v SPP a rovnako bez problémov v tom minulom ovládli aj Stredoslovenskú energetiku. Ich prepojenie na Fica sa potvrdilo aj v auguste tohto roku, kedy ním ovládaný predseda regulačného úradu Jozef Holjenčík po jednom jedinom liste od SSE-Distribúcia zvýšil tarifu za prevádzkovanie systému o 10%.

PREMIÉR ICH CHCE PRE SVOJICH
Ako by sa EPH mohli dostať k podielu v Slovenských elektrárňach, som načrtol už v minulom blogu, možností je ale evidentne viac. Všetko snaženie Roberta Fica totiž SMERuje k tomu, aby si EPH, rovnako ako v prípade SPP, mohlo povyberať hrozienka z koláča. Respektíve, v tomto prípade ich pre nich Fico zo Slovenských elektrární začal vyberať sám.

PREČO BY SME ICH NEMOHLI CHCIEŤ AJ MY?
Celé to však môže byť ešte inak. V utorok na tlačovke Spoločnosti rozumných spotrebiteľov Slovenska prezentovali jej zástupcovia vlastný model, ktorým by sa Slovenské elektrárne mohli dostať do rúk občanov Slovenskej republiky, teda nás všetkých. Princíp je jednoduchý - založia investičný fond, do ktorého bude môcť prispieť každý z nás. A ich motto?

Jednoduché riešenia sa často opomínajú, pretože sa považujú za nereálne, vopred odsúdené na neúspech.

List s prejavením záujmu už zaslali aj do Ríma a informovaný bol aj sám Fico. Dômyselný rytier Don Quijote de la Mancha tak už sedí na koni a hľadá družinu. Možno práve toto je tá šanca ako konkretizovať náš boj s veternými mlynmi a ukázať, že nám naozaj nie je jedno, kto bude vlastniť túto krajinu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?