Prekvapujúco jednoduchý návod, ako vyhnať Fica zo Slovenských elektrární

Autor: Karol Galek | 10.12.2014 o 14:14 | Karma článku: 12,76 | Prečítané:  5712x

Keď sa minulý týždeň Robert Fico rozhodol zrušiť nájomnú zmluvu so Slovenskými elektrárňami na prevádzkovanie Gabčíkova, hneď sa objavilo niekoľko teórií, prečo k tomu došlo.

LEN NECH ICH NIKTO NECHCE
Okrem chabo zdôvodnenej a pred arbitrážnym súdom prakticky neobhájiteľnej oficiálnej verzie o neposkytovaní informácií, ako aj chýbajúcom pláne rekonštrukčných prác je tou najpravdepodobnejšou opäť iba snaha o zníženie hodnoty Slovenských elektrární. Enel tak po policajnej razii, kontrole NKÚ a teraz jednostranne vypovedanej zmluve bude za svoj podiel v SE môcť od záujemcov očakávať v ponukách opäť o čosi menej. Otázkou tak iba ostáva - koho dres Robert Fico oblieka?

PREDSA ICH LEN NIEKTO CHCE
Záujemcov je údajne viac ako šesť, pričom niektorí ako ČEZ, či Slovnaft svoj záujem už aj verejne deklarovali. V pozadí je však stále aj Ficov trójsky kôň EPH vo vlastníctve J&T a Daniela Křetinského. Práve EPH sa v tomto roku pokútnym spôsobom dostala k zlatým vajciam v SPP a rovnako bez problémov v tom minulom ovládli aj Stredoslovenskú energetiku. Ich prepojenie na Fica sa potvrdilo aj v auguste tohto roku, kedy ním ovládaný predseda regulačného úradu Jozef Holjenčík po jednom jedinom liste od SSE-Distribúcia zvýšil tarifu za prevádzkovanie systému o 10%.

PREMIÉR ICH CHCE PRE SVOJICH
Ako by sa EPH mohli dostať k podielu v Slovenských elektrárňach, som načrtol už v minulom blogu, možností je ale evidentne viac. Všetko snaženie Roberta Fica totiž SMERuje k tomu, aby si EPH, rovnako ako v prípade SPP, mohlo povyberať hrozienka z koláča. Respektíve, v tomto prípade ich pre nich Fico zo Slovenských elektrární začal vyberať sám.

PREČO BY SME ICH NEMOHLI CHCIEŤ AJ MY?
Celé to však môže byť ešte inak. V utorok na tlačovke Spoločnosti rozumných spotrebiteľov Slovenska prezentovali jej zástupcovia vlastný model, ktorým by sa Slovenské elektrárne mohli dostať do rúk občanov Slovenskej republiky, teda nás všetkých. Princíp je jednoduchý - založia investičný fond, do ktorého bude môcť prispieť každý z nás. A ich motto?

Jednoduché riešenia sa často opomínajú, pretože sa považujú za nereálne, vopred odsúdené na neúspech.

List s prejavením záujmu už zaslali aj do Ríma a informovaný bol aj sám Fico. Dômyselný rytier Don Quijote de la Mancha tak už sedí na koni a hľadá družinu. Možno práve toto je tá šanca ako konkretizovať náš boj s veternými mlynmi a ukázať, že nám naozaj nie je jedno, kto bude vlastniť túto krajinu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Policajný odborár: Útočiť na ženu od chrbta nie je normálny zákrok

Ak by mali policajti kvalitnú výbavu, počet incidentov by klesol, tvrdí policajný odborár MARIÁN MAGDOŠKO.

DOMOV

Kaliňák nepovažuje sotenie ženy za podstatné, nová ombudsmanka to skúma

Policajný prezident Tibor Gašpar chce zlepšiť psychickú prípravu policajtov.

KOMENTÁRE

Dni Islamského štátu sú takmer spočítané, ale teror v Európe nezmizne

Radikálni bojovníci sa vracajú do Európy.


Už ste čítali?