(Z)vratky za plyn

Autor: Karol Galek | 28.11.2014 o 12:33 | Karma článku: 9,99 | Prečítané:  1447x

Vracanie peňazí za plyn, ktoré avizoval na budúci rok Róbert Fico, nie sú ničím iným, ako kupovaním si hlasov voličov pred parlamentnými voľbami v roku 2016. Za peniaze nás všetkých!

Už cestovanie vlakom zadarmo pre študentov a dôchodcov malo rovnaký účel, ktorý sa mu v posledných voľbách celkom osvedčil. Pokiaľ však chce Fico vyhrať aj tie nasledujúce, bude si musieť “kúpiť” aj pracujúcu triedu. Kým v prípade vlakov je to u študentov cestovanie na “sekeru”, v prípade vracania peňazí za plyn pôjde o jedinečné znásilnenie štátneho rozpočtu priamo na verejnosti.

Konečne sa tak v plnej miere prejavil pravý dôvod reprivatizácie SPP, kedy štátu ostala ročne 70 miliónová čierna diera, chabo prekrytá dividendami z dcérskych spoločností. Po verejnom obstarávaní predražených PR služieb pre SPP v objeme 450.000 EUR sa tunelovanie štátneho rozpočtu cez túto spoločnosť naplno rozbieha. Obavy opozície, že štát bude najhorší vlastník, sa v podaní SMERu opäť iba potvrdili. A tak peniaze, ktoré Róbert Fico na vratky za plyn použije, im lepkavou rukou vytiahne z druhého vrecka.

Toto sú totiž tie reálne istoty, ktoré Róbert Fico sľuboval v roku 2012. Ako svojho času povedal už aj sám Benjamin Franklin, v živote sú iba dve istoty- dane a smrť. Keď sa teda v novom roku dostane aj na vás a SPP vám pošle peniaze za plyn, vedzte, že sú to peniaze ukradnuté z vašich daní ako aj daní vášho zamestnávateľa, pre ktoré má Fico pripravenú ešte aj tú druhú istotu - smrť. Napokon, nie náhodou v tomto roku počet ukončení podnikania v porovnaní s minulými rokmi stúpol dvojnásobne.

Pre jedného vratky, pre druhého zvratky. Pre neuvedomelých príjemné, pre všímavých odpudzujúce. Každopádne treba sa pripraviť na to, že prostredníctvom SPP nám Róbert Fico strčí prsty do hrdla poriadne hlboko.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?