Idioti v politike II.

Autor: Karol Galek | 25.9.2015 o 8:03 | Karma článku: 10,09 | Prečítané:  2837x

Keď sa Robert Fico nedávno vyjadril, ako z nás v súvislosti s projektom Nordstream II. niekto robí idiotov, hneď sa mi natisla otázka, koho tým „nás“ vlastne myslí.  

Áno, na jednej strane každá konkurencia Eustreamu, ktorej plynovod bude ťahaný mimo územia Slovenska, pripraví štátnu kasu ročne o desiatky miliónov  eur na dividendách, ako aj daniach. Súčasne však treba povedať, že Eustream nebude otočením kohútika odstavený, ale iba plyn z Ruska bude do EÚ podľa potreby prúdiť aj ďalším plynovodom, ktorý bude obchádzať momentálne nestabilnú Ukrajinu. A ešte raz, áno, v neprospech Slovenska.

Ale koho ešte? 49% v spoločnosti Eustream patrí Energetickému a průmyslovému holdingu, kde ako spoluvlastník vystupuje J&T. Možno si ešte spomeniete na tančeky okolo minuloročnej reprivatizácie SPP, keď dokumenty ministerstva hospodárstva boli vytvorené na počítači tejto finančnej skupiny.  Za koho sa teda Robert Fico vlastne bije do pŕs? Je preňho na prvom mieste Slovenská republika, alebo J&T, s ktorými má evidentne nadštandartné vzťahy?

Nech je v tomto prípade poradie akékoľvek, nič to nemení na fakte, že Slovensko tým môže prísť o stabilný a nemalý príspevok do štátneho rozpočtu. Na rade by tak mali byť rokovania na úrovni EÚ. Krčmová rétorika, nech je určená komukoľvek, nám v tomto smere dvere určite neotvorí. No ako sa hovorí, pre hlúpeho, každý hlúpy. Jozef Banáš to veľmi trefne zhrnul v kultovej knihe Idioti v politike. Žeby Robert Fico vyprovokoval jej voľné pokračovanie?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Stratová poisťovňa rozdala desaťtisíce na odmenách

Bývalé vedenie Všeobecnej zdravotnej poisťovne si napriek odhadovanej strate desiatok miliónov eur rozdelilo odmeny vo výške 41-tisíc.

KOMENTÁRE

Symboly teta Anka, masér Kostka a celá VšZP

Ani polícia, ani Drucker sa s riešením situácie v štátnej poisťovni nepretrhnú.

SVET

Stredné Taliansko postihli silné zemetrasenia, cítili ich aj v Ríme

Zemetrasenie vyvolalo u obyvateľov strach.


Už ste čítali?