Idioti v politike II.

Autor: Karol Galek | 25.9.2015 o 8:03 | Karma článku: 10,09 | Prečítané:  2846x

Keď sa Robert Fico nedávno vyjadril, ako z nás v súvislosti s projektom Nordstream II. niekto robí idiotov, hneď sa mi natisla otázka, koho tým „nás“ vlastne myslí.  

Áno, na jednej strane každá konkurencia Eustreamu, ktorej plynovod bude ťahaný mimo územia Slovenska, pripraví štátnu kasu ročne o desiatky miliónov  eur na dividendách, ako aj daniach. Súčasne však treba povedať, že Eustream nebude otočením kohútika odstavený, ale iba plyn z Ruska bude do EÚ podľa potreby prúdiť aj ďalším plynovodom, ktorý bude obchádzať momentálne nestabilnú Ukrajinu. A ešte raz, áno, v neprospech Slovenska.

Ale koho ešte? 49% v spoločnosti Eustream patrí Energetickému a průmyslovému holdingu, kde ako spoluvlastník vystupuje J&T. Možno si ešte spomeniete na tančeky okolo minuloročnej reprivatizácie SPP, keď dokumenty ministerstva hospodárstva boli vytvorené na počítači tejto finančnej skupiny.  Za koho sa teda Robert Fico vlastne bije do pŕs? Je preňho na prvom mieste Slovenská republika, alebo J&T, s ktorými má evidentne nadštandartné vzťahy?

Nech je v tomto prípade poradie akékoľvek, nič to nemení na fakte, že Slovensko tým môže prísť o stabilný a nemalý príspevok do štátneho rozpočtu. Na rade by tak mali byť rokovania na úrovni EÚ. Krčmová rétorika, nech je určená komukoľvek, nám v tomto smere dvere určite neotvorí. No ako sa hovorí, pre hlúpeho, každý hlúpy. Jozef Banáš to veľmi trefne zhrnul v kultovej knihe Idioti v politike. Žeby Robert Fico vyprovokoval jej voľné pokračovanie?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Urážky, samochvála a bez plánu. Kam dovedie USA trumpizmus

Medzi republikánmi po týchto voľbách už neplatí konsenzus z Reaganovej éry, že strana by mala byť konzervatívna.

KOMENTÁRE

Štartuje nová éra Ameriky, Trump sa stáva prezidentom

Časť sveta sa bude s obavami prizerať, ako napĺňa volebný slogan.


Už ste čítali?